Festiwal HR jest największym projektem stworzonym przez Koło Naukowe „Personalni” Zarządzania Zasobami Ludzkimi, które prężnie działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest to wydarzenie o randze lokalnej i regionalnej.
Misją festiwalu jest wyposażenie przyszłych pracowników działów personalnych w narzędzia potrzebne do pracy w branży HR oraz wypromowanie ich najlepszym firmom i instytucjom w Krakowie. Dzięki zapoznaniu się w trakcie szkoleń z autentycznymi modelami, narzędziami i rozwiązaniami dostępnymi na rynku, uczestnicy będą mieli okazję poznać specyfikę oraz techniki pracy w szeroko rozumianym HR. Festiwal odbędzie się w dniach 11 -15 kwietnia. Skierowany jest on do studentów wszystkich szkół wyższych zainteresowanych zarządzaniem zasobami ludzkimi. Jedną z wielu atrakcji będzie HRowa Gra miejska, która rozpocznie to wydarzenie. Przez cały tydzień na terenie UEKu będą miały miejsce dwa rodzaje szkoleń: wykłady z prezentacjami multimedialnymi oraz warsztaty w małych grupach oparte na metodach interaktywnych, co pozwoli na pełne skupienie się na umiejętnościach praktycznych. Wykorzystane zostaną takie techniki jak: dyskusja, analiza przypadków, symulacja, ćwiczenia oparte na realnych zadaniach zawodowych uczestników. Warsztaty poprowadzą profesjonalni trenerzy oraz menadżerowie najlepszych firm z branży HR w Krakowie. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności. Tematyka szkoleń:
- Proces zarządzanie zasobami ludzkimi w praktyce
- Rekrutacja i selekcja pracowników
- Assessment Center
- Metody skutecznego wywiadu
- Motywowanie i pracowników
- Ocenianie pracowników
- Rozwój i szkolenia pracowników
Udział w Festiwalu HR to szansa na zdobycie cennego doświadczenie, które z pewnością wyróżni każdego uczestnika na rynku pracy.
Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej projektu: http://personalni.uek.krakow.pl/festiwal-hr-2011/
...
W ramach cyklu wycieczek podczas, których członkowie KNZJ mogą zapoznać się z funkcjonowaniem różnych zakładów produkcyjnych, ostatnio odwiedziliśmy firmę Valeo znajdującą się w Skawinie.
Jest to firma zajmująca się produkcją części samochodowych do większości marek na rynku. Swe zakłady produkcyjne posiada praktycznie na każdym kontynencie (z wyjątkiem Australii) w tym kilka w Polsce.
Wycieczka była podzielona na dwie tury, ze względu na wyjątkowo dużą liczbę chętnych do zwiedzania zakładu. Pierwsza ekipa pojawiła się w Skawińskich zakładach 11 marca zaś następna tydzień później.
Na początku po zebraniu się wszystkich w umówionym miejscu wszyscy przywitali się z pracownikami ochrony i po wnikliwej kontroli zostaliśmy wpuszczeni na teren zakładu. Na miejscu zapoznaliśmy się z Panią Aleksandra Wiśniewska z działu HR, która przeprowadziła prezentację na temat firmy Valeo, jej historii, klientów i pracowników. Można było uzyskać przydatne informacje na temat praktyk oraz stażu. Na uwagę zasługuje fakt prowadzenia prezentacji w formie dialogu z osobami odwiedzającymi zakład przez co nie mogliśmy się nudzić.
Kolejnym punktem dnia było streszczenie prezentacji o funkcjonowaniu działu jakości, które wygłosił inżynier tego działu – Jakub Kościński. Uczestnicy mogli usłyszeć m.in o San Gen Shugi – Genba, Genbutsu, Genjitsu; QRQC - Quick Response Quality Control; PDCA; 5W2H; 5Whys; kartach FMEA, KAIZEN, Lesson Learned Card a także systemie VTES - Valeo Transversal Expertise Sharing. Ta część była interesująca ze względu na fakt, że mogliśmy poznać zastosowanie praktyczne tego co na co dzień słuchaliśmy na wykładach.
Następnie przyszedł czas na najciekawszą część. Kolejny inżynier jakości oprowadził nas po fabryce, pokazując proces produkcji systemów chłodniczych oraz skraplaczy oraz wcześniej zaprezentowane narzędzia kontroli jakości.
Na koniec zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć, otrzymaliśmy drobne firmowe upominki, a w podziękowaniu osobom zaangażowanym w zaprezentowanie nam zakładu produkcyjnego, zostały wręczone książki z publikacjami członków KNZJ. Po czym po ponownej wnikliwej kontroli przez pracowników ochrony pełni wrażeń opuściliśmy teren zakładu.
Za zorganizowanie całej wycieczki szczególne podziękowania należą się inicjatorowi i koordynatorowi – Patrykowi Pasińskiemu. Następne wyjścia już wkrótce. Zachęcamy do organizacji jak i do uczestnictwa w kolejnych.
...
Chętne osoby nadal mogą zgłaszać się do koordynatora.
2. Konferencje wyjazdowe
a) Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Temat sesji: „Rola znormalizowanych systemów zarządzania w zrównoważonym rozwoju”
Data: 17 maja 2011r
Deadline 30 marca 2011r
Koszt: 150zł
Do konferencji wyjazdowych istnieje możliwość dofinansowań z uczelni – około 50 %.
Ola Maziarczyk prosi o kierowanie zgłoszeń na konferencje do niej z racji potrzeby napisania pisma do rektora o dofinansowanie wyjazdu (a chwile to trwa).
Na obecną chwilę KNZJ będzie miało swoją reprezentację w
· Lublinie: Karolina Iwaniec, Beata Jędruszek, Adrian Wójciak, Michał Stec, Kasia Kaczmarczyk, Karolina Antos, Marcelina Latocha,
1. Prezentację łączącą Polskę, Ukrainę i jakość wygłosiła Olga Hnatyszak
2. Na temat asertywności posłuchaliśmy Agnieszki Zgrzywy
DZIęKUJEMY ZA WYSTĄPIENIE PRZED KOŁOWICZAM I ZAPRASZAMY INNYCH DO ZGŁASZANIA SIę DO REFERATÓW!
3. Konferencja "Wyzwania Zarządzania Jakością" 2-3 czerwca
Powstała strona internetowa naszej konferencji: http://wzj2011.jimdo.com/
Zapraszamy do odwiedzin!
Sponsoring
Mamy pierwsze sukcesy! Udało się wynegocjować 5 darmowych kursów językowych od firmy Profilingua. Najprawdopodobniej posłużą jako nagroda dla uczestników konferencji. Dziękujemy naszej sekcji sponsoringu!!! Cały czas można zgłosić się jako członek sekcji, jest co robić i można złapać parę punktów ;) Zgłoszenia do Kierownika Sekcji - Wojtka Michniowskiego: w.michniowski@gmail.com
Na dzisiejszym zebraniu miało miejsce szkolenie przeprowadzone przez: Michała Steca, Daniela Taborskiego i Karolinę Antos. Podzielone było na 3 części:
I. „Cokolwiek pomyślisz pomyśl odwrotnie”- był to zbiór rad autorstwa Michała odnośnie tworzenia prezentacji w Power Poincie.
II. „Mów krótko”- część przygotowana przez Daniela odnosząca się do najważniejszych zasad prezentacji, a w niej takie wskazówki, jak mów z pasją, utrzymuj kontakt wzrokowy, stwórz plan prezentacji.
III. „Bibliografia”- to 5 minut Karoliny Antos zawierające rady, gdzie szukać tematu, czym się kierować oraz jak zabrać się za pisanie artykułu naukowego.
Zachęcamy do zgłaszania się na konferencje :)
2. Wyjście do Valeo
To już jutro i za tydzień. W razie problemów z dotarciem, spóźnienia itp. Dzwońcie do koordynatora wyjścia- Patryka (509013835).
3. Zaproszenia na konferencje
a) Konferencja w Lublinie 12-13 maja 2011r. „Metody, techniki i narzędzia zarządzania” (zgłoszenia do 20.03.2011r.)
b) Konferencja we Wrocławiu 16-17 maja 2011r. „Współczesne trendy w zarządzaniu jakością i personelem” (zgłoszenia do 21.03.2011r.)
c) WSEI w Krakowie 18.05.2011r.- III Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Problemy ekonomii i zarządzania”
d) Koragujevac- Serbia
„Quality Festival 2011” odbędzie się w danich 19-21 maja 2011r. Koszt uczestnictwa to 60 Euro. Szczegóły dla zainteresowanych na stronie: cqm.rs
4. Składka
Składkę (5zł, chyba że ktoś ma zaległości z zeszłego semestru-wtedy 15zł) prosimy wpłacać do Oli Maziarczyk....