Pragniemy serdecznie podziękować firmie Stalprodukt S.A. za zgodę na odwiedzenia zakładu, za możliwość ujrzenia zdobywanej przez nas wiedzy w praktyce, oraz za wielkie zaangażowanie pracowników w to, abyśmy wszystko zrozumieli i jak najwięcej się mogli dowiedzieć i nauczyć, podczas tych kilku godzin spędzonych na terenie zakładu.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pana Aleksandra Rudnika, Pełnomocnika ds. Zarządzania Jakością i Środowiskiem, za wzajemną współpracę i opiekę zarówno przed, jak i w trakcie wycieczki.
Podziękowania również chcemy złożyć na ręce Pana Tomasza Florczyka, Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Kopalni Soli w Bochni, który znalazł dla nas czas i ukazał nam z trochę innej strony funkcjonowanie Kopalni Soli.
Na koniec „gracias amigos”, czyli wielkie dzięki wszystkim Kołowiczom, za wzięcie udziału w tej naszej krótkiej przygodzie i za wspólnie spędzony czas, a zarazem połączenie dobrej zabawy ze zdobywaniem wiedzy w praktyce.
Tak oto zakończyła się nasza wspólna wycieczka do Solnego Grodu. Bochnia, bo o niej mowa, pomimo niezbyt przychylnych warunkach temperaturowych, przywitała nas z otwartymi ramionami i pozwoliła odsłonić rąbek swojej historii i kultury, zarówno tej sięgającej dawnych wieków, jak i czasów współczesnych.
Mieliśmy okazję „dotknąć” wiedzy w praktyce w Stalprodukt S.A., poznać funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa, zobaczyć na własne oczy proces produkcji i co dla nas bardzo istotne - zaznajomić i przyjrzeć się działaniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Zarządzania Środowiskowego. Dodatkowo dzięki Panu Aleksandrowi Rudnikowi, pełniącego funkcję Pełnomocnika ds. Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który sprawował piecze nad naszą wycieczką , mieliśmy okazję obejrzeć Laboratorium Analiz Chemicznych i Środowiskowych, a także skorzystać z pracowniczej stołówki.
Kolejnym etapem naszej podróży było spotkanie z Panem Tomaszem Florczykiem, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Kopalni Soli w Bochni. Pan Tomasz przedstawił nam Kopalnie od strony organizacyjnej, firmy oferującej różnorakie usługi, w której podobnie jak w Stalprodukt S.A. funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Zarządzania Środowiskowego. Było to ciekawe doświadczenie, obejrzeć w działaniu dwa znacznie różniące się przedsiębiorstwa, które swoje działania opierają na wyżej wymienionych systemach.
Pod koniec dnia, zniknęliśmy z powierzchni gruntu, a to za sprawą Szybu Campi, którym zjechaliśmy pod ziemię, aby dać się zauroczyć pięknem bocheńskiej Kopalni Soli. Po bardzo interesującym, a nieraz zaskakującym zwiedzaniu, udaliśmy się do Komory Ważyn, gdzie docelowo mieliśmy zaznać spokoju i odpoczynku... Co wytrwalsi poszli spać zapewne ok. godz. drugiej, do tego czasu, zjeżdżając z 140 metrowej zjeżdżalni, „szalejąc” na parkiecie przy pląsach muzyki lub ganiając za piłką w tę i z powrotem na boisku.
Pobudka ok. godz. 7.30 była niczym przyjemnym, jedynym ukojeniem było śniadanie, a także niedługo po tym wyjazd na powierzchnię i pierwsze promyki słońca, które nam towarzyszyły w drodze do Nowego Wiśnicza, gdzie zwiedziliśmy Zamek Kmitów i Lubomirskich. Mimo zmęczenia i przenikliwego chłodu, dało się ujrzeć uśmiech na twarzach zwiedzających.
Dworzec PKP w Bochni, a także najbliższy pociąg do Krakowa zakończył naszą wspólną przygodę w Solnym Grodzie. Myślę, że jeszcze nieraz zawitamy do Bochni, prawda...?:)
Dziękując Wam za wspólnie spędzony czas, pożegnam się słowami Górników.
kiedy? --- 22.11.2012
o której: ---18.00
gdzie? --- pawilon Ustronie, sala "K"
Zapraszamy Was bardzo serdecznie, a dlaczego i czemu macie poświęcić czas dla KNZJ i w gruncie rzeczy też dla siebie?
Może znajdziecie odpowiedź właśnie na czwartkowym zebraniu:)
Dzień Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to wydarzenie po raz drugi organizowane przez Koło Naukowe Zarządzania Jakością w ramach uczczenia Światowego Dnia Jakości.
Qday ma formę sesji referatowej, podczas której przybyli na zaproszenie Koła przedstawiciele biznesu oraz nauki dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie szeroko rozumianej jakościze studentami.
Dzień Jakości ma na celu:
propagowanie i pogłębianiewiedzy o jakości, a w szczególności z zakresu zarządzania jakością wśród Studentów;
podkreślenieznaczenia jakości w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz jej nieustającej kontroli;
zwrócenie uwagi na to, że jakość systemów i procesów produkcyjnych może mieć spektakularny wpływ na życie człowieka;
poznanie organizacji i działania systemów zarządzania jakością w przedsiębiorstwach od strony praktycznej.
Tegoroczna edycja Q-day odbędzie się w dniu 15 listopada 2012 roku, na terenie Kampusu UEK w Starej Auli, w godzinach 12:00 - 16:00.
Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie zarówno pasjonatów oraz entuzjastów jakości, jak również wszystkich tych, którzy są wstanie poświęcić odrobinę swojego czasu na przybycie, wysłuchanie, a może nawet wzięcie udziały w dyskusji.
Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na Facebooku...